Водогрійний котел зі стокером

1 – Ланцюговий елеватор
Використовується для переміщення палива з накопичувального в оперативний бункер.

2 – Оперативний бункер
Паливна маса з накопичувального бункера надходить в оперативний бункер, звідки подається в топку котла. Накопичувальний бункер має змішувач, який не дозволяє паливу злежуватися; датчики рівня, за якими система управління вмикає-вимикає подачу палива в бункер. Компанія виробляє бункери обсягом 1-9 мЗ.

3 – Шнек подачі палива
Подає паливо в топку. Швидкість подачі регулюється частотними перетворювачами, в залежності від поточної потужності роботи котла.

4 – Водогрійний котел
Котел має триходову конструкцію, яка забезпечує високий ККД котла. Компанія виробляє котли, що забезпечують температуру теплоносія (90-130) ?С, потужністю від 500 000 ккал/год (580 кВт) до 3 000 000 ккал/год (3500 кВт). В конструкції котлів використовується листовий матеріал якості Р235 GH і РЗ55 GH, а також труби Р235 GH.

5 – Вогнетривка цегла
Поверхня решітки і камера згоряння покрита жаротривким вогнестійким матеріалом, що дозволяє підтримувати температуру в камері згоряння (800-900) ?С. Така температура забезпечує якісне згоряння палива і мінімальний рівень викидів.

6 – Тигель
Оснащений литими гратами, які мають спеціальну конструкцію, що дозволяє подавати повітря в зону горіння. Під тиском повітря паливо розпушується, що покращує горіння.

 

7 – Мультициклонний фільтр
Призначений для утримування попелу, кіптяви та інших твердих відходів, що утворюються в процесі згоряння з димових газів. Видаляє (80-90%) твердих часток у димових газах. Відфільтровані частки осипаються в накопичувальну ємність, розташовану внизу фільтра. Ємність підлягає періодичному очищенню.

8 – Нагрівач повітря
Димові гази викидаються з котла назовні, через теплообмінник нагрівача, віддають своє тепло повітрю, що подається в топку для підтримки горіння. Даним способом здійснюється підвищення ККД котла на 2-4%. Нагріте повітря також може використовуватися для обігріву приміщення.

9 – Обвідний канал
У разі необхідності проведення технічного обслуговування мультициклонного фільтра, нагрівача або витяжного вентилятора, димові гази, за допомогою електропневматичної заслінки, направляються прямо в димар.

10 – Витяжний вентилятор
Для нормальної роботи котла, витяжний вентилятор підтримує в топці негативний тиск (розрідження). Вентилятор має жаростійку конструкцію, для роботи з димовими газами.

11 – Димар
Призначений для відводу продуктів згоряння в атмосферу. Виготовляється зі сталі S235GH, або, на замовлення, з нержавіючої сталі AISI 316. Будучи самонесучою конструкцією, не потребує наявності інших будівель або з’єднань.

З накопичувального бункера транспортер 1 подає паливо в оперативний бункер 2. Цей бункер оснащений мішалкою, яка під час подачі палива безперервно перемішує паливо для його стабільної подачі шнеком 4.

Паливо спалюється в тиглі 6, потрапляючи на спеціальні щілинні решітки. Далі, проходячи через камеру згоряння і триходовий теплообмінник, вихідні гарячі гази віддають свою енергію теплоносія, а самі гази, за допомогою витяжного вентилятора 10, після очистки в мультициклонному фільтрі викидаються в атмосферу через димар 11.
У разі необхідності можна додатково встановити газовий пальник або пальник на рідкому паливі – для цього в конструкції топки передбачено спеціальне місце.

Для горіння палива в топку подається зовнішнє повітря, яке проходячи через нагрівач повітря 8 нагрівається теплом викидів з топки, тим самим підвищуючи ККД котла.

Переваги та недоліки цього рішення

Переваги

  • на 30% нижче вартість в порівнянні з вартістю котла з рухомою решіткою;
  • високий ККД (до 92%);
  • низький рівень шкідливих викидів;
  • універсальність, можливість установки пальника на газовому або рідкому паливі.

Недоліки

ручна вигрузка попелу.