Термомасляний котел з рухомою решіткою та автоматичною подачею палива

Дана модель парових котлів застосовується для спалювання твердого палива, що має вологість до 50% (тріска, дерево, пелет і т.д), на виробництвах де котел повинен працювати без зупинок тривалий час (не вимагає чистки).

1 – Ланцюговий елеватор

Використовується для переміщення палива з накопичувального в оперативний бункер.

2 – Оперативний бункер

Паливна маса з накопичувального бункера надходить в оперативний бункер, звідки подається в топку котла. Накопичувальний бункер має змішувач, який не дозволяє паливу злежуватися. Датчики рівня, за якими система управління вмикає-вимикає подачу палива в бункер. Компанія виготовляє бункери обсягом 1-9 мЗ.

3 – Шнек

(Або кілька, в залежності від продуктивності котла). Подають паливо в топку. Швидкість подачі регулюється частотними перетворювачами, в залежності від поточної потужності роботи котла.

4 – Гідравлічний штовхач

Складається з гідравлічного поршня (або декількох залежно від продуктивності котла), що забезпечує зворотно-поступальний рух колосникових грат.

5 – Масляний котел

Триходовий котел вертикального типу, виготовлений зі спіралеподібних труб P235GH. Робочий тиск (3-6) Бар. Потужність від 1 000 000 ккал / год (1300 кВт) до 6 000 000 ккал / год (7000 кВт). Даний вид котлів може працювати при температурах до 280 0С.

6 – Рухома решітка

Рухома конструкція колосникових грат забезпечує просушування палива, а також просування палива по топці. Грати виготовлені з матеріалу GX 40 CгNi 245.

7 – Шнек для видалення попелу

Призначений для видалення попелу, що залишився після згоряння палива. В результаті роботи рухомих колосникових решіток, попіл накопичується внизу топки, звідки може бути видалений за допомогою шнека.

 

8 – Мультициклонний фільтр

Призначений для утримування попелу, кіптяви та інших твердих відходів, що утворюються в процесі згоряння з димових газів. Видаляє (80-90%) твердих часток у димових газах. Відфільтровані частки осипаються в накопичувальну ємність, розташовану внизу фільтра. Ємність підлягає періодичному очищенню.

9 – Нагрівач повітря

Димові гази викидаються з котла назовні, через теплообмінник нагрівача, віддають своє тепло повітрю, що подається в топку для підтримки горіння. Даним способом здійснюється підвищення ККД котла на 2-4%. Нагріте повітря також може використовуватися для обігріву приміщення.

10 – Витяжний вентилятор

Для нормальної роботи котла, витяжний вентилятор підтримує в топці негативний тиск (розрідження). Вентилятор має жароміцну конструкцію, для роботи з димовими газами.

11 – Обвідний канал

У разі необхідності проведення технічного обслуговування мультициклонного фільтра, нагрівача або витяжного вентилятора, димові гази, за допомогою електропневматичної заслінки, направляються прямо в димар.

12 – Димар

Призначений для відводу продуктів згоряння в атмосферу. Виготовляється зі сталі S235GH, або, на замовлення, з нержавіючої сталі AISI 316. Будучи самонесучою конструкцією, не потребує наявності інших будівель або з’єднань.

Як це працює?

Гарячі гази, що виділяються при горінні палива проходять через триходовий теплообмінник, віддають свою енергію теплоносія і видаляються за допомогою витяжного вентилятора (10). Для очищення повітря, що викидається встановлюється мультициклонний фільтр (8), який забезпечує видалення до 85% сажі. У разі необхідності більш якісної фільтрації встановлюється (опціонально) мішечний фільтр, який видаляє до 95% сажі. Очищені від сажі гази видаляються через димар (12).

Переваги та недоліки цього рішення

Переваги

  • високий ККД (близько 92%);
  • низький рівень шкідливих викидів;
  • можливість використання вологого палива;
  • автоматичне очищення труб котла без зупинки роботи;
  • можливість видалення попелу без зупинки роботи котла;
  • можливість установки додатково пальника (в разі, якщо для надійності роботи котла потрібно мати кілька видів палива, на яких може працювати котел).

Недоліки

вища вартість в порівнянні з котлами зі стокером.