Термомасляний котел зі стокером

1 – Ланцюговий елеватор

Використовується для переміщення палива з накопичувального в оперативний бункер.

2 – Оперативний бункер

Паливна маса з накопичувального бункера надходить в оперативний бункер, звідки подається в топку котла. Накопичувальний бункер має змішувач, який не дозволяє паливу злежуватися. Датчики рівня, за якими система управління включає вимикає подачу палива в бункер. Компанія виробляє бункери обсягом 1-9 м3.

3 – Шнек

(Або кілька, залежно від продуктивності котла). Подають паливо в топку. Швидкість подачі регулюється частотними перетворювачами, в залежності від поточної потужності роботи котла.

4 – Топка (Камера згоряння)

З’єднується з котлом. Виконана з листового матеріалу P355G, термоізоляція виконана з мінеральної вати щільністю 90 кг/см3, стійка до температури 1200 ?С, вкрита оцинкованим листом товщиною 1 мм. Для попередження деформації поверхню камери зсередини покрито спеціальним вогнетривким матеріалом.

5 – Тигель

Оснащений литими гратами, які мають спеціальну конструкцію, що дозволяє подавати повітря в зону горіння. Під тиском повітря, що подається паливо розпушується, що покращує горіння.

 

6 – Масляний котел

Компанія виробляє триходові котли вертикального типу, виготовлені зі спіралеподібних труб P235GH. Робочий тиск (3-6) Бар. Потужність від 1 000 000 ккал/год (1300 кВт) до 4 000 000 ккал/год (4600 кВт). Даний вид котлів може працювати при температурі до 280 ?С.

7 – Мультициклонний фільтр

Призначений для утримування попелу, кіптяви та інших твердих відходів, що утворюються в процесі згоряння з димових газів. Видаляє (80-90%) твердих часток у димових газах. Відфільтровані частки осипаються в накопичувальну ємність, розташовану внизу фільтра. Ємність підлягає періодичному очищенню.

8 – Нагрівач повітря

Димові гази викидаються з котла назовні, через теплообмінник нагрівача, віддають своє тепло повітрю, що подається в топку для підтримки горіння. Даним способом здійснюється підвищення ККД котла на 2-4%. Нагріте повітря також може використовуватися для обігріву приміщення.

9 – Витяжний вентилятор

Для нормальної роботи котла, витяжний вентилятор підтримує в топці негативний тиск (розрідження). Вентилятор має жароміцну конструкцію, для роботи з димовими газами.

10 – Димар

Призначений для відводу продуктів згоряння в атмосферу. Виготовляється зі сталі S235GH, або, на замовлення, з нержавіючої сталі AISI 316. Будучи самонесучою конструкцією, не потребує наявності інших будівель або з’єднань.

Як це працює?

Для горіння палива в топку подається зовнішнє повітря, яке, проходячи через нагрівач повітря (8) нагрівається теплом викидів з топки, чим підвищують ККД котла.

Переваги та недоліки цього рішення

Переваги

  • на 30% нижче вартість в порівнянні з вартістю котла з рухомою решіткою;
  • високий ККД (до 92%);
  • низький рівень шкідливих викидів;
  • універсальність, можливість установки пальника на газовому або рідкому паливі.

Недоліки

ручне вивантаження попелу.