Паровий котел з рухомою колосниковою решіткою

Дана конструкція котлів застосовується для спалювання твердого палива з вологістю до 50% (тріска, дерево, пелет і т.д). Використовується на виробництвах де котел повинен працювати без зупинок тривалий час (не вимагає чистки).

1 – Ланцюговий елеватор

Використовується для переміщення палива з накопичувального в оперативний бункер.

2 – Оперативний бункер

Паливна маса з накопичувального бункера надходить в оперативний бункер, звідки подається в топку котла. Накопичувальний бункер має змішувач, який не дозволяє паливу злежуватися. Укомплектований датчиками рівня, за якими система управління вмикає-вимикає подачу палива в бункер. Компанія виробляє бункери об’ємом 1-9 м3.

3 – Шнек
Призначений для подачі палива в топку. Швидкість подачі регулюється частотними перетворювачами, в залежності від поточної потужності роботи котла.

4 – Гідравлічний штовхач

Складається з гідравлічного поршня (або декількох залежно від продуктивності котла), що забезпечує зворотно-поступальний рух колосникових грат.

5 – Камера згоряння

Для спалювання деревної тріски, тирси, шкаралупи горіхів і подібних видів палива необхідний великий простір, в якому буде, здійснюватися спалювання. Камера згоряння виконана з листового матеріалу P355G, труби сталеві тягнені P235GH, ізоляція – стійка до температури до 1200 ?С, виконана з мінеральної вати щільністю 90 кг/см3. Верхній шар ізоляції вкритий оцинкованим листом товщиною 1 мм. Для попередження деформації поверхні камери згоряння, вона ізолюється спеціальним вогнетривким матеріалом. У камері згоряння передбачене місце для установки пальника на газовому або рідкому паливі (встановлюється опціонально за необхідності).

6 – Рухома решітка

Рухома конструкція колосникових грат забезпечує просушування палива, а також просування палива по топці. Грати виготовлені з матеріалу GX 40 CгNi 245.

7 – Вогнетривка цегла

Поверхня решітки і камера згоряння покрита жаротривким вогнестійким матеріалом, що дозволяє підтримувати температуру в камері згоряння (800-900) ?С. Така температура забезпечує якісне згоряння палива і мінімальний рівень викидів.

 

8 – Паровий котел

Котел має триходову конструкцію, яка забезпечує високий ККД котла. Для експлуатації при робочому тиску 3-20 Бар компанія виготовляє котли потужністю від 1 000 кг/год (750 кВт) до 15 000 кг/год (12 000 кВт). В конструкції котлів використовується листовий матеріал якості Р235 GH і РЗ55 GH, а також труби Р235 GH.

9 – Шнек для видалення попелу

Призначений для видалення попелу, який залишився після згоряння палива. В результаті роботи рухомих колосникових решіток, попіл накопичується внизу топки, звідки може бути видалений за допомогою шнека.

10 – Обвідний канал

У разі необхідності проведення технічного обслуговування мультициклонного фільтра, нагрівача або витяжного вентилятора, димові гази, за допомогою електропневматичної заслінки, направляються прямо в димар.

11 – Мультициклонний фільтр

Призначений для утримування попелу, кіптяви та інших твердих відходів, що утворюються в процесі згоряння з димових газів. Видаляє (80-90%) твердих часток у димових газах. Відфільтровані частки осипаються в накопичувальну ємність, розташовану внизу фільтра. Ємність підлягає періодичному очищенню

12 – Нагрівач повітря

Димові гази викидаються з котла назовні, через теплообмінник нагрівача, віддають своє тепло повітрю, що подається в топку для підтримки горіння. Таким способом здійснюється підвищення ККД котла на 2-4%. Нагріте повітря також може використовуватися для обігріву приміщення.

13 – Витяжний вентилятор

Для нормальної роботи котла, витяжний вентилятор підтримує в топці негативний тиск (розрідження). Вентилятор має жаротривку конструкцію для роботи з димовими газами

14 – Димар

Призначений для відводу продуктів згоряння в атмосферу. Виготовляється зі сталі S235GH або, на замовлення, з нержавіючої сталі AISI 316. Будучи самонесучою конструкцією, не потребує наявності інших будівель або з’єднань.

Як це працює?

З накопичувального бункера за допомогою транспортера 1 паливо подається в оперативний бункер 2. Цей бункер оснащений мішалкою, яка під час подачі палива безперервно перемішує паливо для його стабільної подачі шнеком 4.
Паливо спалюється в топці 5, потрапляючи на спеціальні колосникові решітки, які здійснюють зворотно-поступальні рухи, завдяки чому паливо, в міру згоряння, переміщується в зону вивантаження відходів від горіння (шнек для видалення попелу 8). Застосування колосникових решіток дозволяє використовувати і вологе паливо, яке в ході просування по топці просушується.
Гарячі гази, що виділяються при горінні палива проходять через триходовий теплообмінник, віддають свою енергію теплоносія і видаляються за допомогою витяжного вентилятора 12.
Для очищення повітря, що викидається встановлюється мультициклонний фільтр (9), який забезпечує видалення до 85% сажі. У разі необхідності більш якісної фільтрації встановлюється (опціонально) мішечний фільтр, який видаляє до 95% сажі. Очищені від сажі гази видаляються через димар 13.

Переваги та недоліки цього рішення

Переваги

  • високий ККД (близько 92%);
  • низький рівень шкідливих викидів;
  • можливість використання вологого палива;
  • автоматичне очищення труб котла без зупинки роботи;
  • можливість видалення попелу без зупинки роботи котла;
  • можливість установки додаткового пальника (в разі якщо для надійності роботи котла потрібно мати кілька видів палива, на яких може працювати котел)

Недоліки

  • вища вартість у порівнянні з котлами зі стокером.