Паровий котел зі стокером

1 – Ланцюговий елеватор

Використовується для переміщення палива з накопичувального в оперативний бункер.

2 – Оперативний бункер

Паливна маса з накопичувального бункера надходить в оперативний бункер, звідки подається в топку котла. Накопичувальний бункер має змішувач, який не дозволяє паливу злежуватися. Укомплектований датчиками рівня, за якими система управління вмикає-вимикає подачу палива в бункер. Компанія виробляє бункери об’ємом 1-9 м3.

3 – Шнек
Призначений для подачі палива в топку. Швидкість подачі регулюється частотними перетворювачами, в залежності від поточної потужності роботи котла.

4 – Пальник на газовому чи рідкому паливі (опціонально)

Для забезпечення роботи котла від резервного виду палива.

5 – Паровий котел

Котел має триходову конструкцію, яка забезпечує високий ККД котла. Для експлуатації при робочому тиску 3-20 Бар компанія виготовляє котли потужністю від 1 000 кг/год (750 кВт) до 15 000 кг/год (3 000 кВт). В конструкції котлів використовується листовий матеріал якості Р235 GH і РЗ55 GH, а також труби Р235 GH.

6 – Тигель

Оснащений литими гратами, які мають спеціальну конструкцію, що дозволяє подавати повітря в зону горіння. Під тиском повітря паливо розпушується, що покращує горіння.

7 – Вогнетривка цегла

Поверхня решітки і камера згоряння покрита жаротривким вогнестійким матеріалом, що дозволяє підтримувати температуру в камері згоряння (800-900) ?С. Така температура забезпечує якісне згоряння палива і мінімальний рівень викидів.

 

8 – Топка (Камера згоряння)

З’єднується з котлом. Виконана з листового матеріалу P355G, труби сталеві P235GH, термоізоляція виконана з мінеральної вати щільністю 90 кг/см3, стійка до температури 1200 ?С, вкрита оцинкованим листом товщиною 1 мм Для попередження деформації поверхні камери зсередини вкривається спеціальним вогнетривким матеріалом.

9 – Обвідний канал

У разі необхідності проведення технічного обслуговування мультициклонного фільтра, нагрівача або витяжного вентилятора, димові гази, за допомогою електропневматичної заслінки, направляються прямо в димар.

10 – Мультициклонний фільтр

Призначений для утримування попелу, кіптяви та інших твердих відходів, що утворюються в процесі згоряння з димових газів. Видаляє (80-90%) твердих часток у димових газах. Відфільтровані частки осипаються в накопичувальну ємність, розташовану внизу фільтра. Ємність підлягає періодичному очищенню.

11 – Нагрівач повітря

Димові гази викидаються з котла назовні, через теплообмінник нагрівача, віддають своє тепло повітрю, що подається в топку для підтримки горіння. Таким способом здійснюється підвищення ККД котла на 2-4%. Нагріте повітря також може використовуватися для обігріву приміщення.

12 – Витяжний вентилятор

Для нормальної роботи котла, витяжний вентилятор підтримує в топці негативний тиск (розрідження). Вентилятор має жаротривку конструкцію для роботи з димовими газами

13 – Димар

Призначений для відводу продуктів згоряння в атмосферу. Виготовляється зі сталі S235GH або, на замовлення, з нержавіючої сталі AISI 316. Будучи самонесучою конструкцією, не потребує наявності інших будівель або з’єднань.

Переваги та недоліки цього рішення

Переваги

  • на 30% нижча вартість у порівнянні з вартістю котла з рухомою решіткою;
  • високий ККД (до 92%);
  • низький рівень шкідливих викидів;
  • универсальність, можливість установки пальника на газовому чи рідкому паливі.

Недоліки:

  • ручна вигрузка попелу.