Паровий котел на газовому або рідкому паливі

1 – Ланцюговий елеватор

Забезпечує горизонтальне і вертикальне пересування паливної маси.

2 – Бункер для стружки

Паливна маса збирається в бункер і подається в котел. Бункер складається зі змішувача, повітряного затвора і перемикача рівня. Компанія виготовляє котли об’ємом 1-9 м3.

3 – Шнек

З повітряного затвора паливо надходить на шнек і контрольовано перемещаеться на решітку котла.

4 – Гідравлічний штовхач
Складається з гідравлічного поршня, що забезпечує зворотно-поступальний рух решітки.

5 – Камера згоряння (КАМЕРА ПОПЕРЕДНЬОГО ЗГОРЯННЯ)

Для спалювання деревних стружок, шкаралупи і подібних відходів необхідний великий простір, в якому буде здійснюватися спалювання. Для цього в котлах шотландського типу передбачена вмонтована камера попереднього згоряння в формі перевернутої підкови. Маючи водотрубну конструкцію, камера попереднього згоряння з’єднана з котлом і між ними забезпечена циркуляція води. Камера попереднього згоряння виконана з листового матеріалу P355G, труби сталеві тягнені P235GH, ізоляція – стійка до температурі 1200 °C, керамічна, виконана з мінеральної вати 90 кг/см3. Верхній шар ізоляції покритий оцинкованим листом товщиною 1 мм. Для попередження деформації поверхні камери згоряння ізолюються спеціальним вогнетривким матеріалом.

6 – Рухома решітка

Рухома і нерухома конструкція решіток пристосована для роботи за умови високих температур. Грати виготовлені з матеріалу GX 40 CrNi 245. Завдяки конструкції решітки відбувається згорання навіть вологої стружки.

7 – Паровий котел

Котел має триходову конструкцію, яка забезпечує високий ККД котла. Для експлуатації при робочому тиску 3-20 Бар компанія виготовляє котли потужністю від 1 000 кг/год (750 кВт) до 15 000 кг/год (3 000 кВт). В конструкції котлів використовується листовий матеріал якості Р235 GH і РЗ55 GH, а також труби Р235 GH.

 

8 – Шнек для видалення попелу

В даному відділенні збирається попіл і за допомогою шнека виводиться з котла назовні.

9 – Мультициклонний фільтр

Призначений для утримування попелу, кіптяви та інших твердих відходів, що утворюються в процесі згоряння з димових газів. Видаляє (80-90%) твердих часток у димових газах. Відфільтровані частки осипаються в накопичувальну ємність, розташовану внизу фільтра. Очищення від зазначених відходів здійснюється за допомогою ємності на коліщатах.

10 – Нагрівач повітря

Димові гази викидаються з котла назовні, через теплообмінник нагрівача, віддають своє тепло повітрю, що подається в топку для підтримки горіння. Таким способом здійснюється підвищення ККД котла на 2-4%. Нагріте повітря використовується як з метою спалювання, так і з метою обігріву приміщення.

11 – Обвідний канал

У разі необхідності проведення технічного обслуговування механізму утримання кіптяви, нагрівача повітря чи витяжної труби, димові гази, за допомогою моторного клапана, направляються прямо в димар.

12 – Витяжний пристрій

Для проведення роботи в камері згоряння необхідно підтримувати негативний тиск. Цю функцію виконує жаростійки витяжний пристрій з приводним барабаном.

13 – Димар

Призначений для відводу продуктів згоряння в атмосферу. Виготовляється зі сталі S235GH або, на замовлення, з нержавіючої сталі AISI 316. Будучи самонесучою конструкцією, не потребує наявності інших будівель або з’єднань.